Про нас

Щоб краще збагнути життя Ордену з його традиціями, необхідно реалізувати гасло св. Бенедикта “Щоб у всьому був прославлений Господь", та постійно повертатися до джерел Статуту Засновника . Тому монахиня-бенедиктинка повинна в поставі відкритого серця шукати Бога і пізнавати Його передусім на молитві, під час праці, та в контакті з іншою людиною. Спільне життя в родинній атмосфері, яке є Школою Служби Господньої, як називав його св. Бенедикт, це є постійне навернення в присутності Бога. Шукати Бога в тиші укритого життя, прославляючи Його у всіх подіях щодення. Закохатися у Христі Євхаристійному, присвячувати час на перебування з Ним, щоб силою молитви діяти на переміну обличчя світу. Все життя в кожному його прояві, має бути прославленням Бога. Наслідуючи Ісуса Христа, кожна монахиня за прикладом свого Засновника, повинна прагнути втілювати Христовий послух та смирення.в чистоті свого серця.

Головним обов’язком в Ордені, є хоровий григоріанський спів і рецитація Псалтиря, бо Слава Господня має важливе і вічне значення, тому стоїть на першому місці в бенедиктинських спільнотах. Засновник назвав свій Орден Школою Служби Господньої в якій маємо вчитися кохати і вдосконалювати себе через реалізацію своїх обітів. (В Ордені складається 5 обітів). Постійне бажання бути сьогодні ліпшим, ніж вчора і прагнення вдосконалювати це в життя, щоб щораз краще служити Господу, це і є основа духовного зросту в душі монахині.

Історія бенедиктинського монастиря в Житомирі є порівняно дуже короткою, але глибоко сягає своїм корінням материнського монастиря у Вільнюсі, який дав початок цій молодій фундації. Початок монашого життя Сестер Бенедиктинок в Житомирі сягає 1988 року, коли декілька монахинь(с.Бенедикта Дворецька та с.Ядвіга Комарницька) приїхало на нову фундацію з Вільнюського монастиря, якому на той час виповнилося 368 років, (був заснований в 1620 році). Ініціаторкою фундації на Україні була Настоятелька Вільнюського монастиря Мати Гавриїла Гайлевич OSB, яка розпізнала Божу волю в тому, щоб нова фундація повстала власне в м. Житомирі. Життя Сестер на самому початку було пов’язане з великими труднощами матеріальними, фінансовими, але не дивлячись на тяжки умови, спільнота почала розвиватися. Єпископ Ординарій Києво-Житомирської дієцезії Йоан Пурвінський запросив Сестер Бенедиктинок до своєї дієцезії, власне до Житомира при Кафедральному Соборі Св. Софії. Сестри працювали з дітьми та молоддю як катехетки, також в бібліотеці; займалися шиттям і гафтуванням всіх літургійних шат не лише для храму, але і для всієї дієцезії. В 1995 році розпочалася будова нового монастиря з каплицею для прихожан. Сестри перебували в тимчасовому будинку протягом тривання будови, при цьому розпізнавали волю Божу і старалися виконувати її. Намагалися зблизитись до джерела, до своєї спадщини, котру св. Бенедикт палко прагнув передати своїм синам та дочкам, щоб вони щораз глибше пізнавали і реалізували свою харизму. 8 грудня 1993 року відбулася одна з важливіших історичних подій в житті Сестер і цілого Ордену на Україні - відбулося закриття кляузури, згідно Статуту св. Бенедикта, єпископом Києво-Житомирської дієцезії Йоаном Пурвінським. Від 2004 року спільнота Сестер почала функціонувати в новому будинку монастиря, хоч будова цілковито ще не була закінченою. 24 вересня 2006 року відбулося освячення і консекрація монастиря і каплиці для вірних під покровом Непорочного Зачаття Матері Божої.З 2014 року наш монастир має статус абатства. Від 2018 року є афілійованим до Конгрегації Благовіщення Пресвятої Діви Марії, заснованої блаженним Колумбом Мармьоном.

Метою життя в бенедиктинському монастирі є реалізувати гасло Засновника “Щоб у всьому був прославлений Господь” тобто, як каже Статут, нічого не цінити вище над Христа.

Крихта Слова Божого

"І я бачив і засвідчив, що Він-Син Божий." Йн 1, 34

Години св. Служби

Сьогодні (19.01): 14.00

Завтра (20.01): 12.00

Слово св. Бенедикта

Маємо заснувати школу служби Господньої

св. Бенедикт

св. Бенедикт

Copyright © 2010-2012 Монастир сестер Бенедиктинок в Житомирі