св. Бенедикт і св. Схоластика


       

Орден Святого Бенедикта - це один з перших орденів, заснованих у ранньому середньовіччі.На цей час йому виповнилося понад півтори тисячі років.

Засновником ордену є св.Бенедикт. Св.Схоластика є першою духовною Матір'ю жіночої гілки СС. Бенедиктинок. Св. Бенедикт і св. Схоластика - близнюки, народилися в Італії, в Нурсії (480-547рр.) Про їх життя можна дізнатися з єдиного джерела, яке збереглося до наших днів -це "Діалоги", написані Св.Григориєм Великим.

В 529 році на горі Монте Касіно св.Бенедикт написав Статут, котрий опирається на Євангелії і є грунтом монашого життя не лише бенедиктинського ордену, але також багатьох інших орденів і цілком може бути настільною книгою для мирян, прагнучих досконалого способу життя. Як Реформатор і Патріарх монашого життя зумів надати йому певний напрямок і затвердив його своїм Статутом, в котрому вказав не тільки на вагу молитви, але також і праці, підкреслюючи її гідність і трактуючи її не тільки як спосіб утримання, але також як служіння Богу і людям. Для св. Бенедикта дуже важливим було гармонійне поєднання праці з молитвою. Звідси випливає бенедиктинський девіз "Ora et labora"- "Молись і працюй". Відповідаючи на потреби суспільства своєї епохи, св. Бенедикт з своїми учнями відновив не тільки Рим, але і всю Європу хрестом, плугом і пером. За заслуги і внесок в розвиток культури в Європі, в 1964 році Папа Римський Павло VІ проголосив його Покровителем всієї Європи.

Крихта Слова Божого

"Ви, що пішли за мною сидітимете на дванадцятьох престолах, щоб судити дванадцять поколінь Ізраїля." Мт 19,28

Години св. Служби

Сьогодні (11.07): карантин

Завтра (12.07): карантин

Слово св. Бенедикта

Якщо хтось потребує допомоги, повинен її отримати, з іншого боку, якщо має більше вільного часу, нехай слухняно виконає усе, що йому доручать

св. Бенедикт

св. Бенедикт

Copyright © 2010-2012 Монастир сестер Бенедиктинок в Житомирі