св. Бенедикт і св. Схоластика


       

Орден Святого Бенедикта - це один з перших орденів, заснованих у ранньому середньовіччі.На цей час йому виповнилося понад півтори тисячі років.

Засновником ордену є св.Бенедикт. Св.Схоластика є першою духовною Матір'ю жіночої гілки СС. Бенедиктинок. Св. Бенедикт і св. Схоластика - близнюки, народилися в Італії, в Нурсії (480-547рр.) Про їх життя можна дізнатися з єдиного джерела, яке збереглося до наших днів -це "Діалоги", написані Св.Григориєм Великим.

В 529 році на горі Монте Касіно св.Бенедикт написав Статут, котрий опирається на Євангелії і є грунтом монашого життя не лише бенедиктинського ордену, але також багатьох інших орденів і цілком може бути настільною книгою для мирян, прагнучих досконалого способу життя. Як Реформатор і Патріарх монашого життя зумів надати йому певний напрямок і затвердив його своїм Статутом, в котрому вказав не тільки на вагу молитви, але також і праці, підкреслюючи її гідність і трактуючи її не тільки як спосіб утримання, але також як служіння Богу і людям. Для св. Бенедикта дуже важливим було гармонійне поєднання праці з молитвою. Звідси випливає бенедиктинський девіз "Ora et labora"- "Молись і працюй". Відповідаючи на потреби суспільства своєї епохи, св. Бенедикт з своїми учнями відновив не тільки Рим, але і всю Європу хрестом, плугом і пером. За заслуги і внесок в розвиток культури в Європі, в 1964 році Папа Римський Павло VІ проголосив його Покровителем всієї Європи.

Крихта Слова Божого

"Мир вам! Як Мене послав Отець, так Я посилаю вас. Кому відпустите гріхи - відпустяться їм, кому ж затримаєте - затримаються." Йн 20,21.23

Години св. Служби

Сьогодні (31.05): карантин

Завтра (01.06): карантин

Слово св. Бенедикта

Абат повинен бути компетентним у Божому Законі, щоб зумів і мав з чого виймати нове і старе, повинен мати чисте серце, тверезий розум і милосердя

св. Бенедикт

св. Бенедикт

Copyright © 2010-2012 Монастир сестер Бенедиктинок в Житомирі