Хто такі облати?

Стоячи на раздоріжжі різноманітних концепцій, традицій і культур, у середовищі вічного раціоналізму й активізму, потонувши у гуркоті, загублена в безлічі справ, людина усе менше здатна брати на себе відповідальність, приймати рішення, вести за собою. Однак і в цій інтенсивній гонитьві нашого світу, з його невтомною діяльністю серед шуму машин, а також у звичайній домашній роботі біля плити та прання присутній Господь Ісус. Якщо це правда, то значить там є місце для Статуту, що випливає прямо із серця Його учня Бенедикта.

Чому стають облатами?

Особи, які знаходять більш повне духовне життя в літургійній молитві і псалмодії, а з контакту з тим чи іншим монастирем черпають зміцнення та духовне керівництво, повинні задуматися чи не є бенедиктинська облатура найбільш відповідною дорогою для їхнього духовного росту.

Хто може стати облатом

Облатами можуть стати особи світські, які мають більше 18 років і не належать до жодного третього ордену або подібних співтовариств; що живуть у подружжі або самотні, а також дієцезіальні священики. Монахи і монахині складають обіти послуху, стабільності і навернення звичаїв. Облати під час церемонії облації (жертвування себе Богові), зобов'язуються жити згідно зі Статутом св. Бенедикта. Облація не є обітницею в тому значенні, яке несуть монаші обіти й не підлягають матерії тяжкого гріха. Проте це є більш свідоме відновлення та наново прийняття обов'язків прийнятих під час хрещення й бажання бути вірним до кінця.

Як стати облатом

До облації слід вступати з повною свідомістю зобов’язань. Той, хто прагне долучитися до бенедиктинської спільноти як облат, подає заяву про прийняття на випробувальний термін до спільноти Облатів відповідальному за облатів. Так починається період формації, метою якого є передусім поглиблення знання Статуту св. Бенедикта, а також наполеглива праця над тим, щоб поведінка облата була згідна з духом Статуту. Обов‘язковою є участь в літургії монастиря і братерських зустрічах облатів, які зазвичай відбуваються щомісяця.

Обов'язки облатів

Щоб виконати своє велике завдання впорядковування світу згідно Божих планів, облат св. Бенедикта повинен повною мірою черпати із джерел надприродної сили, яку їм постачає життя Церкви. Пошук Бога є фундаментом християнського життя - безустанною, завзятою працею, що супроводжує всі справи. Облати шукають Бога не тільки на особистій молитві, але також у щоденних турботах, у різних заняттях і вчаться бачити на своїй життєвій дорозі Його любов.

Присяга облатів

Статут св. Бенедикта є документом еластичним і протягом багатьох століть був неодноразово інтерпретований. Таким чином, життя облата не пов'язане із твердим виконанням яких-небудь окремих норм або правил. Статут є мірою, способом бачення простої дороги на стримких життєвих поворотах. Кодекс строгих норм не відображає духа Статуту.
Три головні обітниці, на які вказує Статут, становлять життєві принципи, на які облат наважується у своєму серці та розумі.
Під час щорічного конгресу в Римі бенедиктинські абати з усього світу, зробили заяву відносно Облатів Св. Бенедикта:
"Конгрес бажає заявити про свою високу оцінку ролі Облатів і всіх християн, яких єднає з нами прямування до життя, сповненого духом Статуту Св. Бенедикта. Ми дякуємо їм за вірність і тісну співпрацю з нами, яка у багатьох випадках триває вже довгі роки; ми дякуємо їм, тому що не лише монастир благословляє їх, але й вони для монастиря - благословення та неоціненна допомога. Ми призиваємо їх непохитно триматися вибраного ними шляху й вкладати свою віру в бенедиктинське Покликання... Нехай зусилля і Облатів, і їхніх монаших спільнот допоможуть їм "йти слідами Господа, і таким чином нехай Євангеліє стане нашим провідником" (Пролог), щоб кожний йшов вперед до досягнення миру, єдності й пришестя Царства Господнього".

Крихта Слова Божого

 

Години св. Служби

Сьогодні (18.06):

Завтра (19.06):

Слово св. Бенедикта

До гостей ніхто не може без дозволу звертатися, ані розмовляти з ними

св. Бенедикт

св. Бенедикт

Copyright © 2010-2012 Монастир сестер Бенедиктинок в Житомирі